Gelžbetoniniai namai

Daugiau kaip 15 metų blokinių namų gamybos patirtį turinti AB „AKSA“ 2007 metais rinkai pristatė naują ir modernią, suomišką technologinę liniją – namus iš surenkamų gelžbetoninių elementų. Įmonė turi jau beveik 10 metų siekiančią modernių gelžbetoninių namų gamybos patirtį ir siūlo laiko patikrintus pažangius pastatų sienų statybos sprendimus. Tai greitą, šilto namo, statybą garantuojantis ekonomiškas sprendimas.

Sieniniai elementai surenkamiesiems namams gali būti trisluoksniai (sudaryti iš išorinio ir vidinio gelžbetonio sluoksnio bei tarp jų esančio termoizoliacinės medžiagos sluoksnio išorinėms sienoms) ir vienasluoksniai (sudaryti iš vieno gelžbetonio sluoksnio vidinėms sienoms).

  • Trisluoksniai sieniniai elementai – tai šiltos trisluoksnės sieninės plokštės, sudarytos iš išorinio ir vidinio gelžbetoninio sluoksnio bei tarp jų esančio izoliacinio sluoksnio, tarpusavyje jungiamų specialiais metaliniais ryšiais. Tokių elementų gamyboje naudojamas dideliu atsparumu pasižymintis betonas, metalinė armatūra ir šiluminės izoliacijos medžiagos.

AB „Aksa“ siūlo tipinius individualių namų projektus bei galimybę pagaminti sieninius elementus pagal individualų projektą.

AB „Aksa“ gaminamų gelžbetoninių namų privalumai:

Surenkamieji elementai turi puikią šiluminę izoliaciją garantuojantį ištisinį termoizoliacinių medžiagų sluoksnį. Pasiekiama itin didelė konstrukcijos varža (atsižvelgiant į pasirinktą apšiltinimo medžiagą ir šiltinimo sluoksnio storį – gali siekti ~8 m2 K/W ), nereikia galvoti apie papildomą pastato apšiltinimą. Galimi įvairūs šiltinimo medžiagos pasirinkimai – šiltinimas putplasčiu , šiltinimas mineraline vata, šiltinimas putų poliuretanu.

Pažangios montavimo technologijos dėka statyba iš surenkamųjų sieninių elementų itin greita, montavimo darbai gali būti atliekami nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Pagal užsakovo pageidavimą elektros laidų pravedimui reikalingi vamzdeliai ir dėžutės rozetėms įrengiama jau gamykloje. Sieniniai elementai taip pat gali būti gaminami su angomis ventiliacijai.

Išskirtinis sienų lygumas itin aktualus privalumas įgyvendinant tolesnės apdailos sprendimus.

Paprasčiausias ir pigiausias išorės apdailos sprendimas – gamykloje pagamintų sienų dažymas po sumontavimo. Užsakovai taip pat gali rinktis išskirtine estetika pasižymintį išorinį sienos paviršių, suformuojamą gamykloje panaudojant specialias matricas:

AB „Aksa“ taiko pažangius kokybės vadybos metodus. Įmonėje pagamintų gelžbetoninių namų kokybė yra itin kruopščiai kontroliuojama visų procesų metu – nuo gaminių projektavimo iki gamybos. Pasirenkant gamykloje pagamintas sienas maksimaliai sumažinama nekokybiško darbo objekte rizika.

Betonas yra gaminamas iš natūralių medžiagų (cemento, smėlio, vandens). Išskyrus vandenį tai yra dažniausiai naudojama medžiaga žemėje. Konstrukcijos tvirtumui užtikrinti naudojami pažangiausi armavimo sprendimai. Gelžbetonis yra ne tik itin tvirta, bet ir aplinkai nekenkianti medžiaga. Statybos proceso metu išvengiama daugybės statybinių atliekų – priešingai nei būtų pasirinkus mūro sprendimus.

Susidomėjusiems gelžbetoniniais namais

Statyti surenkamų gelžbetonio konstrukcijų (g/b) namą verta dėl visos eilės priežasčių. Visų pirma, visų konstrukcijų gamyba rūpinamės Mes – sertifikuota ir visas garantijas teikianti įmonė, todėl išvengsite dažnų mūrininkų klaidų ir sutaupysite savo brangaus laiko bei nervų: namo montavimas trunka viso labo tik 1-2 savaites.

Taip pat, turėsite šilumiškai efektyvų, tvirtą ir saugų būstą, pasižymintį puikia garso izoliacija. Verta pabrėžti, jog Europos tarybos direktyvoje 2010/31/ES 2010 m. gegužės 19 d pateiktas reikalavimas, kad nuo 2018 m. visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 m. visi nauji pastatai turi būti „beveik nulinės energijos pastatai“ (kitaip tariant, A++ kategorija). Šioje vietoje galime nuraminti, kad mūsų esamos techninės galimybės ir kokybės kontrolės sistema leidžia ramiai žvelgti į visus ateityje laukiančius iššūkius.

Dažnai užduodami klausimai (DUK) apie gelžbetoninius namus:

Kaip pastebėta ankstesniame atsakyme, pagrindinis gelžbetonio pranašumas prieš mūrą – kur kas greitesnis sumontavimas (iki dviejų savaičių) ir broko montuojant išvengimas. Lyginant, gelžbetonį su medžio karkasu, į akis pirmiausiai krenta esminis atsparumo ugniai skirtumas: gelžbetonis – praktiškai nedegus, medis – itin degus.

Kitas gelžbetonio pliusas: pjautinė namui bent jau Lietuvos atveju dažnai prastai išdžiovinama, nes šį procesą pakankamai sunku kontroliuoti. Todėl nepraėjus ženklesniam laikui po medinio karkasinio namo pastatymo, jo konstrukcijos gali pradėti deformuotis, pažeisdamos apdailą, langus, duris.

Šiai dienai dažniausiai naudojamas tipinis sienos skerspjūvis – 80/200/120 (betonas/izoliacinė medžiaga/ betonas). Tokiu atveju šiluminė sienos varža ~6.7 (m2*K)/W.

Reikalui esant, viduje (tarp betono) naudojamas izoliacinės medžiagos sluoksnis gali būti dar storesnis, kas užtikrintų aukščiausią šiluminį efektyvumą. Esame gaminę ir 80/300/120 skerspjūvio sieninius panelius.

Renkantis tipinį projektą, gamybos trukmė – ženkliai mažesnė. Tačiau laukiame ir netipinių užsakymų, tik tokiu atveju bendra gaminių gamybos trukmė padidės tiek, kiek truks gamyklinių brėžinių projektavimo etapas.

Atmetus projektinę dalį (brėžinių rengimą, jų koregavimą pagal individualius interesus), konstrukcinė namo dalis gali būti pristatyta ir sumontuota per pusantro-du mėnesius.

Galime naudotis mūsų klientų UAB „Ritma“ Naujojo Antakalnio projektui, kuriam gaminame gelžbetonines konstrukcijas, specialiai sukurta animuota schema. Šis pavyzdys iš principo atspindi plokščių̃ gelžbetonio konstrukcijų montavimą, kuris tinka „Laisvidui“ ar netipiniams namams, nors ir demonstruojama daugiabučio statyba.

Nuo 2007-ųjų modernia suomiška linija gaminami gelžbetoniai nameliai užsakovams palikdavo tik gerą ar labai gerą įspūdį, kadangi proceso trukmė – neilga, gamybos procesai – aiškūs, o didžioji dauguma problemų yra išsprendžiama ikigamybiniame projekto periode. Klientams, be kita ko, patinka lygios namo sienos. Taip pat leidžiama pasirinkti, kuri sienos pusė bus šiurkštesnė, kuri glotni.

Įmonė 2014 m. rugpjūčio mėnesį įsigijo tokio paties dydžio gamyklą Visagine, kas padvigubino gamybinius resursus. Pagal kliento patogumą, vienodos kokybės gaminius galima transportuoti tiek iš Kauno, tiek iš Visagino.

AB „Aksa“ 2014 m. pradėjo naudoti trimačio projektavimo sistemą „BIM“, kurioje naudojant trimatę erdvę išvengiama daugybės klaidų, kurias sunkiau pastebėti konvencinėje dvimatėje erdvėje, taip pat šiuo moderniu būdu tiksliau įvertinami tikslūs reikiamų medžiagų kiekiai, mažesnė tikimybė nukrypti nuo realios sąmatos.

AB „Aksa“, lietuviško kapitalo įmonė, jau penkias dešimtis metų yra viena pirmaujančių Lietuvos gelžbetonio gamintojų. Prie to svariai prisideda įmonės novatoriškumas, derinimasis prie kliento poreikių, aktyvi gamybinė modernizacija ir paprastas požiūris į sudėtingus uždavinius.

Turite klausimų?