Surenkamieji gelžbetoniniai sieniniai elementai – greitą, šiltą ir ekonomišką statybą garantuojantis pasirinkimas. Sieniniai elementai surenkamiesiems namams gali būti trisluoksniai (sudaryti iš išorinio ir vidinio gelžbetonio sluoksnio bei tarp jų esančio termoizoliacinės medžiagos sluoksnio) ir vienasluoksniai (sudaryti iš vieno gelžbetonio sluoksnio). Trisluoksniai sieniniai elementai – tai šiltos trisluoksnės sieninės plokštės, sudarytos iš išorinio ir vidinio gelžbetoninio sluoksnio bei tarp jų esančio izoliacinio sluoksnio, tarpusavyje jungiamų specialiais ryšiais. Tokių elementų gamyboje naudojamas dideliu atsparumu pasižymintis betonas, metalinė armatūra ir šiluminės izoliacijos medžiagos.

Šiltinti surenkamieji elementai yra gaminami su 200 mm storio šiltinimo medžiagos sluoksniu, todėl pasiekiama itin didelė trisluoksnės konstrukcijos varža ir nereikalingas papildomas pastato šiltinimas. Galimi įvairūs šiltinimo medžiagos pasirinkimai – šiltinimas paprastu putplasčiu, šiltinimas pilkšvuoju polistireniniu putplasčiu(tobulesne baltojo polistireninio putplasčio atmaina – neoporu, leidžiančia pasiekti 5,78 m2 K/W šiluminę varžą su 200 mm apšiltinimo medžiagos sluoksniu), šiltinimas mineraline vata, šiltinimas putų poliuretanu. Tipinė trisluoksnės sieninės plokštės struktūra: išorinis betono sluoksnis – 80 mm; termoizoliacinės medžiagos sluoksnis – 200 mm; vidinis betono sluoksnis – 120 mm.

Modernios suomiškos technologijos dėka pasiekiama itin didelė trisluoksnės konstrukcijos varža, galimas greitas konstrukcijos surinkimas, lygios ir minimalios apdailos reikalaujančios sienos. Pasirinkus viensluoksnę sieninio elemento struktūrą, pasinaudojama greito konstruktyvinės pastato dalies surinkimo galimybe. Viensluoksniai sieniniai elementai yra sudaryti iš vieno gelžbetonio sluoksnio. Tipiniu atveju surenkamųjų gelžbetoninių namų vidinėms pertvaroms yra naudojami 200 mm storio viensluoksniai elementai.

AB „Aksa“ siūlo įvairias sieninių elementų išorinio paviršiaus apdailos galimybes. Tipiniai variantai:

  • lygus betono paviršius;
  • subraižytas betono paviršius;
  • voleliu suformuotas reljefinis paviršius.

Pagal užsakovų pageidavimą, gaminami ir spalvoti sieniniai elementai. Taip pat, yra galimybė ir dėti ir matricinius įvairių raštų paviršius. Dideliems kiekiams galime daryti sieninius elementus su įvairių spalvų betono priemaišomis – taip išgaunami „balto“, „juodo“ ir kitų spalvų sieniniai elementai.

Cokolinės plokštės

AB „Aksa“ siūlo vienasluoksnes ir šiltintas trisluoksnes cokolines plokštes.

Rekomenduojami cokolinių, sieninių ir balkoninių plokščių matmenys: Aukštis – iki 3500 mm; Ilgis – iki 9000 mm (atskirais atvejais ilgis gali siekti 11000 mm).